Co z tym MiFID’em?

Problem MiFID’u wydaje się być w naszym kraju traktowany nieco lekko. Z jednej strony mamy co prawda spory ruch w instytucjach obowiązanych do jego wdrożenia (banki, domy maklerskie etc.), ciekawą aktywność Grupy roboczej ds. MiFID przy ZBP, z drugiej nieomal brak polskich publikacji doktryny prawa w zakresie zmian do ustawy o obrocie oraz nieco spóźnione wytyczne KNF. Z kwestii pozytywnych można oczywiście wymienić szereg szkoleń, które w ostatnim czasie odbyły się z zakresu MiFID i MiFID II (dla rozróżnienia – MiFID 2 będę nazywał Dyrektywę wykonawczą z 2006 r., MiFID II – to nowa Dyrektywa pierwszego stopnia), powstanie Stowarzyszenia Compliance Polska a w w nim swoistej Grupy roboczej ds. MIFID II i jeszcze kilka inicjatyw. Brakuje jednak polemiki prawniczej, w szczególności, co do interpretacji przepisów MIFID.

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się MiFID II, EMIR, nowe UCITS , nowe CRD i jeszcze kilka innych inicjatyw ustawodawczych UE.

U podstaw niniejszego bloga leży właśnie chęć stworzenia miejsca do wymiany doświadczeń z zakresu zarządzania ryzykiem braku zgodności, MiFID’u, funkcji compliance etc. Ponieważ zawodowo zajmuję się tematyką compliance i MiFID, jestem przekonany, że materiału do bloga nie zabraknie, chętnie też będę korzystał z Państwa „wiedzy i doświadczenia”, jeśli będziecie Państwo chcieli się nim dzielić.

Zapraszam oczywiście do lektury i dzielenia się swoimi poglądami i doświadczeniami!

Autor

Grzegorz W.

Grzegorz Włodarczyk - więcej w zakładce "O autorze"

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s