O autorze

SCPGrzegorz Włodarczyk – jestem członkiem grupy doradczej ESMA – Consultative Working Group przy ESMA’s Investor Protection and Intermediares Standing Committe (IPISC CWG) na lata 2022 – 2024, członkiem zarządu Stowarzyszenia Compliance Polska, ekspertem ds. compliance ze specjalizacją rynków finansowych i kapitałowych, project managerem, szkoleniowcem z ponad 200 szkoleniami przeprowadzonymi w ciągu kilkunastu lat, wykładowcą na Studiach Podyplomowych SGH – FinTech z przedmiotów: Działalność instytucji finansowych w obszarze social media oraz Prawne aspekty AI, trenerem WIB.

Mam przyjemność być autorem unikalnego cyklu szkoleniowego, trenerem oraz współautorem podręcznika do samodzielnej nauki – Certyfikowany Compliance Oficer Markets & Investments. Praktycznie,  jak i teoretycznie zajmuję się tematyką compliance oraz kwestiami związanymi z MiFID i MAD/MAR bardziej generalnie ustawodawstwem europejskim i amerykańskim z zakresu rynku finansowego. Ukończyłem  studia prawnicze, studia podyplomowe z zakresu audytu strategicznego, studium dealerów rynków finansowych, studia z zakresu zarządzania projektami. Jestem autorem kilkudziesięciu artykułów dotyczących: MiFID, MAR, funkcji compliance, konfliktu interesów, market abuse, zarządzania ryzykiem braku zgodności, komentarzy praktycznych z zakresu MiFID.

Jestem również autorem książki „Obowiązki firm inwestycyjnych i banków w systemie MiFID II. Stanowiska i wytyczne organów nadzoru” (link) czy współautorem książki „Przestępczość finansowa. Tom 2. Rynki finansowe” (link).

Zostałem wyróżniony podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Compliance nagrodą, której celem jest wyróżnienie osób ze środowiska compliance, które wspierając działanie i rozwój Compliance w Polsce, wskazują najwyższe standardy w branży.

Od wielu lat mam przyjemność być członkiem Zarządu Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych. Prywatnie skupiam się na ogólnie pojętej aktywności sportowej (krav maga, ICS, strzelectwo sportowe i bojowe, survival, biegi OCR, od czasu do czasu nieśmiałe próby wspinaczki itp.), czytelnictwie (czytam wszystko), kolekcjonerstwie, turystyce pieszej i górskiej (PTTK, PTT i inne organizacje).

Profil na Linkedin.

Zastrzeżenie prawne

Informacje oraz wszelkie opinie zostały opracowane przez autora na podstawie źródeł uznawanych powszechnie za wiarygodne. Niniejsze opracowanie oraz wyrażone w nim treści są wyrazem wiedzy oraz poglądu autora oraz nie powinny być inaczej interpretowane. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje oraz szkody wynikłe w wyniku decyzji podjętych na podstawie niniejszego opracowania. Autor, choć dołożył wszelkich starań  by opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością, kompletnością oraz starannością, nie gwarantuje dokładności ani kompletności opracowania, w szczególności w przypadkach, gdyby informacje na podstawie których zostało sporządzone opracowanie okazały się niekompletne.

Wszelkie opinie i poglądy zawarte w serwisie są prywatnymi poglądami autora i nie powinny być utożsamiane ze stanowiskiem organizacji przez niego reprezentowanych, zarówno obecnie, jak i w przeszłości.

Autor zgadza się na powielanie bądź publikowanie opracowania lub jego części jedynie w przypadku podania źródła opracowania.