USA Update

Tutaj publikowane są wszystkie części „USA Update”, który ma przybliżyć czytelnikom problematykę prawa USA, głównie z punktu widzenia organów nadzorów. „USA Update”, czyli przegląd tego co dzieje się w prawodawstwie w Stanach Zjednoczonych, jak wygląda praktyka regulatorów i jakie nowe inicjatywy podejmowane są przez kluczowych regulatorów dla rynku finansowego i kapitałowego (OCC, FED, SEC, FINRA, CFTC i inni).

  1. USA Update nr 6/2021 – a w nim kara SEC/CFTC w wysokości 200 mln USD dla JPMorgan Chase za używanie WhatsApp oraz wyrok Federal Jury wskazujący, że niektóre z kryptowalut nie są papierami wartościowymi.
  2. USA Update nr 5/2021 – a w nim kara 250 milionów USD dla Wells Fargo Bank, N.A., aktywność SEC w zakresie tzw. „meme stocs” i nowa inicjatywa FINRA w celu ochrony inwestorów.
  3. USA Update nr 4/2021 – a w nim aktywność SEC w zakresie shadow trading’u oraz „grywalizacji”.
  4. USA Update nr 3/2021 – a w nim omówienie podejścia SEC do tokenów inwestycyjnych w tym stosowanie Testu Howey’a z lat 40-ych XX wieku.
  5. USA Update nr 2/2021 – a w nim: 1) FED/OCC/FDIC – wytyczne dla banków: zarządzanie ryzykiem w relacjach z podmiotami trzecimi a także 2) SEC – kolejny oskarżony za insider dealing oraz 3) DOJ/DHS – StopRansomware.gov.
  6. USA Update nr 1/2021 – a w nim 1) przedstawienie amerykańskich regulatorów (OCC, SEC, CFTC, FED, FINRA), a także 2) SEC – większa ochrona seniorów na rynku finansowym i 3) CFTC – ciąg dalszy reformy benchmarków.